O mnie

Cześć! To ja, Asia Kocon, Twoja przewodniczka po fińskiej Laponii. Wyruszasz ze mną na wyprawę po tej pięknej krainie?
Polski przewodnik po Finlandii - Asia Kocon - Yllas 2020
polski przewodnik po Finlandii – Asia Kocon

Cześć!

Witam Cię na Ostrej Fince, blogu o podróżowaniu i mieszkaniu na Kole Podbiegunowym, tworzonym przeze mnie, Asię Kananen. Bardzo się cieszę, że jesteś tu i dołączysz do moich przygód.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij maila na asia@ostrafinka.com

Moja historia

Zaczęło się w 2017 roku, od wyjazdu, który zmienił moje życie. Finlandia nie była moją wymarzoną destynacją, ba! nawet nie brałam jej pod uwagę przy swoich wyborach. Po prostu nadarzyła się okazja. Chciałam spróbować swoich sił w mieszkaniu sama za granicą i totalnie nie planowałam wiązać swojej przyszłości z życiem tak daleko od domu. W Turku rozpoczęłam roczny program Wolontariatu Europejskiego. A po tym czasie już nie wyobrażałam sobie powrotu do Polski. Wiedząc, że muszę zacząć sama się utrzymywać, potrzebowałam pracy. Po życiu w Warszawie, wiedziałam, że nie chcę mieszkać w metropolii (nawet tak małej jak Helsinki), i kierując się głównie zimową aurą padło na wyjątkową Laponię. I tak to się ciągnie. A teraz jest już i miłość, i rodzina. Po prostu moje miejsce.

Pomysł

Po dwóch intensywnych sezonach w branży turystycznej, widząc jej zalety i wady od środka, postanowiłam zacząć się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Zarówno chcę Ci pokazać tu osobiście na miejscu niepowtarzalność arktycznej natury, jak i chcę dostarczyć Ci wartościowych informacji, żebyś już w procesie planowania wymarzonego wyjazdu mógł podjąć najlepsze dla siebie decyzje. Największą nagrodą dla mnie będzie, jeśli wyjeżdżając z Finlandii będziesz miał same dobre, niezapomniane wspomnienia.

Bez względu na to, czy jesteś przypadkowym gościem, czy zapalonym czytelnikiem na Ostrej Fince, mam nadzieję, że zainspiruje Cię ta moja mała internetowa bańka! Następnym razem wpadnij i śledź moje aktualizacje na social mediach.

Dziękuję za Twoje dobre słowa i wsparcie!

ASIA KANANEN

%d bloggers like this: