Jak kreatywnie wykorzystać izolację, kiedy utkniesz w Laponii?: historia prawdziwa #covid19

zdjęcie: All About Lapland

Wyobraź sobie taką sytuację: przyjeżdżasz na urlop do innego kraju, i na 3 dni przed wylotem Twój lot powrotny do domu zostaje anulowany. Utknąłeś na nie wiadomo jak długo. Co robisz? … [tu miejsce na Twoją odpowiedź] 

Victor, którego ta sytuacja spotkała naprawdę, nagrał video. Ale teraz od zacznijmy tę historię od początku. 

część 1: Aurora Borealis

Victor Alarcon, aka Vic Ja4, przyleciał do Rovaniemi na dwa tygodnie w celu nakręcenia teledysku do swojej piosenki. Miejsce okazało się nie bez znaczenia, bo tytuł utworu to „Aurora Borealis”, co po łacinie znaczy nic innego, jak zorza polarna. A gdzie, jak nie w Rovaniemi, można zobaczyć takie piękne niebne spektakle?

Chłopaki z All About Lapland, którzy zajmowali się produkcją video, szybko ogarnęli sytuację i jeszcze tej samej nocy, której artysta dotarł na miejsce, udało nam się nakręcić pierwsze ujęcia. Za kilka dni dokręciliśmy kolejną część i mój udział w tym projekcie się skończył. Tak jakby…

P.S. Na to video czekam wciąż z niecierpliwością, bo jest jeszcze w montażu.

część 2: teledysk w czasie pandemii

Peruwiański artysta planował swój pobyt Rovaniemi na dwa tygodnie, a ten przedłużył się aż do dwóch miesięcy! Sytuacja mało komfortowa, chociaż w pięknych okolicznościach przyrody. W tym czasie wpadliśmy na pomysł nakręcenia kolejnego teledysku. Tym razem była to wersja zerowo-budżetowa, a historia została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Jak to się mówi… „Życie pisze najlepsze scenariusze” 😂.

Razem z Larim wzięliśmy udział w nagraniu jako członkowie zespołu Victora. Ponownie Alex z All About Lapland stał za kamerą, a ujęcie były kręcone wieczorem w tymczasowo zamkniętym Arktikum — Muzeum i Centrum Nauki, które swoją drogą totalnie polecam odwiedzić. Zresztą efekty zobaczcie sami! 

Vic Ja4 – Llamada Perdida

A tu jeszcze można przeczytać dokładną wersję historii Victora po angielsku:

Agencja Reutera

Rolling Stone Magazine

 

polskie słówka fińskie słówka
artysta taiteilija
teledysk musiikkivideo
piosenka laulu
kamera wideo  videokamera
zorza polarna  revontulet
izolacja  eristys
wirus  virus 
pandemia  pandemia

Leave a Reply

%d bloggers like this: